WEB SİTESİ GOOGLE SEO NEDİR?

SEO neden yapılır?

SEO, insanların arama motorlarını kullanarak web sitenizi bulmasına yardımcı olur. Arama motoru sıralamasını iyileştirerek ve web sitenize alakalı trafik getirerek daha fazla çevrimiçi iş getiriyor.
 

SEO ve Programlama

SEO, tasarladığınız, geliştirdiğiniz, hata ayıkladığınız, test ettiğiniz ve dağıttığınız normal yazılım programlamasından farklıdır. SEO, web sayfalarının analizini ve doğrulanmasını içeren bir web sitesi ince ayar etkinliğidir.
 

SEO, web sitenizi belirli anahtar kelimelerle alakalı hale getirmek için arama standartlarına ve tekniklerine uyumun bir kombinasyonudur . SEO çalışması yaparken, muhtemelen sayfaları arama standartlarına göre doğrulamış olacaksınız.

SEO hiçbir zaman tam anlamıyla tamamlanmaz;
sürekli gelişen arama standartlarına uymak için devam eden bir faaliyettir.
 

SEO Sırrı

İyi bir SEO için arama motoru indeksleyicisinin nasıl çalıştığını bilmelisiniz? Ancak, tam olarak bilmediğimiz şey bu! Google, MSN veya Yahoo dizin oluşturucu "şu anda" böyle çalışır. Dizin Oluşturucuya henüz aşina değilseniz, bir Arama Motorunun üç ana yazılım bileşeni olduğunu bilmelisiniz: Tarayıcı, Dizin Oluşturucu ve Arama Sayfası.
 

Crawler yeni web sayfaları bulur ve bundan metin, URL'ler ve diğer aranabilir bilgileri alır. Tarayıcı, sayfadaki URL'leri kullanarak daha da fazla web sayfası bulur.
 

Tarayıcı, Dizin Oluşturucu'ya sayfa bağlantısı, metin ve URL'ler sağlar . Dizin oluşturucu, sayfa bağlantısına sözcük ve sözcük çiftlerinden oluşan bir veritabanı oluşturmak için bu veriler üzerinde algoritmalar (veya arama standartları) uygular.
 

Son olarak, Arama Sayfası , insanların dizine alınmış bilgileri arayabileceği ve ilgili web sayfalarını bulabileceği yerdir.